Xx NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 sierpnia 2019

1. Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Wniebowziętej była okazją, aby podziękować wszystkim Parafianom za modlitwę indywidualną i wspólnotową w rodzinach oraz w czasie nabożeństw i mszy świętych. Dziękujemy osobom chorym i w podeszłym wieku, że swoimi cierpieniami wspierają naszą parafię. To jest wielka pomoc! Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem okazywane zaangażowanie i życzliwość.

2. Parafian i Gości zapraszamy na msze święte w tygodniu, które odprawiane są rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 18.00 (we wtorek o godz. 7.00 również w Kaplicy Św. Antoniego). W czasie wakacji w ciągu dnia jest możliwość indywidualnej modlitwy w ciszy w kościele, gdyż jest on otwarty przez cały dzień. Dziękujemy osobom, które podejmują dyżur modlitewny i w ten sposób troszczą się o bezpieczeństwo świątyni.

3. W środę – 21 sierpnia – zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 w intencji ks. Miłosza, który od soboty podejmie obowiązki wikariusza parafii Kozy. Chcemy podziękować za jego czteroletnią pracę duszpasterską i katechetyczną w naszej parafii. Zapraszamy szczególnie młodzież, którą katechizował ks. Miłosz.

4. W sobotę - 24 sierpnia - odbędzie się coroczna uroczystość gromadząca wiernych z sąsiednich diecezji: ostrawsko-opawskiej (Republika Czeska) oraz żilińskiej (Słowacja). Rozpoczęcie o godzinie 9.15 nabożeństwem maryjnym w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd wyruszy procesja do ołtarza polowego na tzw. Trójstyku. Tam będzie sprawowana msza święta z homilią biskupa ostrawsko-opawskiego Franciszka Lobkowicza

5. W przyszłą niedzielę – 25 sierpnia – Wójt Gminy Milówka i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na „Zakończenie Lata” i „Dożynki Gminne”. O godz. 15.00 zapraszamy na mszę św. dożynkową, aby podziękować Bogu za tegoroczne plony i trud pracy rolników. Po mszy św. będzie przejście w korowodzie do amfiteatru i tam część artystyczna Dożynek Gminnych.

6. Dziękujemy Różom Różańcowym: pani Stanisławy Kohut i pw. Św. Anny oraz Róży Męskiej pana Władysława Tyca za ofiary złożone na odnowienie lichtarzy i zakup nowych świec na boczne ołtarze. Dziękujemy również za wykonanie dwunastu nowych solidnych ławek przy kaplicy na Prusowie.

7. W dzisiejszą niedzielę składka przeznaczona jest na prace remontowe. Aktualnie trwa remont kaplicy Św. Marii Magdaleny na cmentarzu (dach został wymieniony na nowy, nowa więźba, nowa wieżyczka, nowe gonty), ponadto założono nowy daszek nad bramą wejściową na cmentarz. Kto nie był tam jeszcze, niech zobaczy i oceni postęp prac.

W Szarem rozpoczął się remont generalny kaplicy (wymiana okien, drzwi wejściowych, nagłośnienia, instalacji elektrycznej i wodnej, będzie założone ogrzewanie podłogowe). Na czas remontu msze św. odprawiane są w strażnicy OSP. W starej wikarówce trwa remont parteru, gdzie będą sale na spotkania parafialne. Wszystkie inwestycje są konieczne, ale bardzo kosztowne, dlatego prosimy również o ofiary w kopertach, podpisując ofiarodawców. Ich imiona i nazwiska wpisujemy do Księgi Ofiarodawców, która pozostanie w kancelarii jako kronika. Bardzo wielu Parafian rozumie potrzebę remontów i życzliwie wspiera prace, dlatego składamy Bóg zapłać ofiarodawcom!

INNE OGŁOSZENIA

* Stowarzyszenie „Promyk” zaprasza do swojego ośrodka (Dom Katolicki ul. Jana Kazimierza 128) dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wraz z rodzicami na warsztaty plastyczne, muzyczne i ruchowe, które odbędą się 20 sierpnia (wtorek) w godz. 10.00 – 12.30. Przewidziano różne atrakcje. Wstęp wolny.

* Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce prowadzi nabór do 2-letniego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych oraz do szkół policealnych: opiekun medyczny (2 semestry) i technik bhp (3 semestry). Szkoły są bezpłatne. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym: co drugi tydzień w piątki po południu, w soboty i niedziele. Termin składania dokumentów: do 26 sierpnia br.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.