VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 LUTEGO 2020

1. W poniedziałek – 17 lutego – po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi schola Magnificat.

2. W przyszłą niedzielę – 23 lutego - przed kościołem będzie zbierana ofiara na leczenie naszego parafianina 4-letniego Szymona, u którego został zdiagnozowany autyzm. Jego rodzice, prosząc o pomoc napisali: „Wyczerpaliśmy możliwości leczenia w Polsce i w Anglii. Lekarze bezradnie rozkładali ręce. Trafiliśmy na informacje o rosyjskiej klinice i kontakty do polskich rodziców, którzy leczą tam swoje dzieci. Po głębokiej analizie postanowiliśmy tam szukać pomocy. Szymon jest już po jednym turnusie diagnostyczno-leczniczo-terapeutycznym i robi bardzo duże postępy. Rosyjscy lekarze zdiagnozowali uszkodzenie systemu odpornościowego, uszkodzenie mózgu w obszarze odpowiadającym za mowę i rozumienie oraz traumę szyi, która powodowała niedotlenienie. Aby leczenie rzeczywiście przynosiło efekty i trwałe zmiany, musimy polecieć tam minimum 4 razy na 3 tygodniowe turnusy, a pełne leczenie wymaga 8 wyjazdów z 2-3 miesięcznymi przerwami między turnusami, aby mózg miał czas na zregenerowanie się. Na kolejne turnusy nas nie stać. Koszt jednego turnusu, na który składają się: wizy, bilety lotnicze, mieszkanie, diagnostyka i leczenie to około 15000 zł. Kolejne terminy wyznaczone przez klinikę to luty, maj, sierpień. Następnie pół roku przerwy i kolejne 4 turnusy. Szymon jest również pod stałą opieką lekarza DAN - amerykańskiej metody leczenia autyzmu. Badania w USA trzeba powtarzać co pół roku, których koszt wynosi około 10000 zł. Po więcej informacji zapraszamy na stronę „Wyprawa po zdrowie dla Szymonka” na Facebooku, gdzie również można licytować i oferować różne rzeczy i usługi. Już teraz z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom!”

3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 12.30 do 17.00.

4. W dniach od 18 do 27 września br. organizujemy wspólnie z parafią w Rajczy (z ks. proboszczem Ryszardem Grabczykiem) pielgrzymkę do Medjugorie. Program jest bardzo urozmaicony: dużo czasu na modlitwę w Medjugorie (będziemy mieszkać blisko kościoła w bardzo dobrym ****hotelu Marconi), odwiedzimy sanktuaria w Chorwacji, będzie zwiedzanie atrakcji turystycznych m.in. Dubrownik,Trogir, Mostar i wypoczynek nad morzem w Bośni i Hercegowinie (****Grand Hotel Neum). Nie ma nocnych przejazdów autobusem. Osoby zainteresowane mogą zabrać program pielgrzymki w zakrystii. Zapisy wraz z zaliczką przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krystyny Klimczak i Józefa Grzegorzka, których polecamy Bożemu miłosierdziu.OGŁOSZENIE Z URZĘDU GMINY

Nakazy płatnicze dla Milówki będą wydawane w Gminnym Ośrodku Kultury w dniach 18 i 19 lutego (wtorek – środa) w godzinach od 8.00 do 15.00.

 

 SPRAWY CMENTARZA PARAFIALNEGO W MILÓWCE

Trwa inwentaryzacja (porządkowanie) grobów i dokumentacji cmentarnej. Zainteresowanie jest duże i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie nawiązują kontakt i pragną pomóc w uporządkowaniu ewidencji grobów, aby było wiadomo kto jest pochowany w danym grobie i kto jest jego opiekunem, odpowiedzialnym za utrzymanie porządku. Jest wiele stwierdzeń typu: „Dobrze, że bierzecie się za zaniedbane i nieuporządkowane groby, aby nasz cmentarz wreszcie wyglądał godnie”. Dziękujemy za docenienie remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny (wiele osób wspiera ofiarami prowadzone prace) i za każde dobre słowo, bo temat jest trudny i niekiedy ciężko komuś zwrócić uwagę, że nie dba o groby swoich dziadków, a nawet niestety rodziców. Staramy się to robić delikatnie, bez pretensji, zachowując dyskrecje, bo różne są sytuacje rodzinne.
Przypominamy, że pojawiły się - szczególnie w najstarszej części cmentarza – w sektorze „F” - kartki informacyjne. Są cztery rodzaje kartek:
a) informacja: „Grób przeznaczony do likwidacji” – zamieszczona została głównie na grobach zaniedbanych, które nie mają tabliczki informującej kto jest pochowany w grobie ani w bazie parafialnej nie jest zaznaczone kto jest opiekunem danego miejsca. Sama informacja nie oznacza, że grób od razu będzie likwidowany. Jeżeli ktoś z bliskich chce zachować miejsce zachęcamy, by zgłosić się do kancelarii parafialnej i podać dane osób spoczywających i osoby żyjącej, która podejmie się opieki nad danym grobem. Osoby zainteresowane maja czas jednego roku od zamieszczenia kartek - na podjęcie decyzji. Jeśli do tego czasu nikt z rodziny się nie zgłosi, dopiero wówczas groby będą likwidowane.
b) „Wolne miejsce, możliwość wykupu”. Ta informacja oznacza, że dane miejsce nie jest objęte rezerwacją i można je wykupić. Zachęcamy do rozejrzenia się w okolicach grobów swoich najbliższych i wykupienia wolnych miejsc na starej części cmentarza.
c) „Konieczne jest potwierdzenie rezerwacji”. Bardzo często zdarza się, że miejsca zarezerwowane, a nie wiadomo kto zarezerwował. Potwierdzenie rezerwacji domaga się uzupełnienia danych osoby rezerwującej oraz dopełnienia formalności.
d) najwięcej kartek zamieszczonych w sektorze „F” zawiera informację: „Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną”. Celem kontaktu jest przede wszystkim ustalenie żyjącego opiekuna danego grobu. Większość miejsc nie ma podanej osoby z najbliższej rodziny, która mogłaby wziąć odpowiedzialność za dane miejsce. Obowiązkiem rodziny jest zadbanie o groby najbliższych i wyznaczenie opiekuna grobu, który zatroszczy się o wszelkie formalności związane z danym miejscem.

W planach jest dokonanie przeglądu wszystkich grobów na całym cmentarzu. Nie trzeba czekać z kontaktem, aż pojawi się kartka. Planujemy kontynuacje remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny i rewitalizację cmentarza.
Sprawy związane z cmentarzem można załatwiać w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach jej urzędowania, czyli we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 7.30 do 11.00. Dziękujemy za życzliwą współpracę i kontakt.

 

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

 * We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.