I NIEDZIELA wielkiego postu  - 18 lutego 2018

1. Zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową po mszy św. o godz. 11.30 oraz na Gorzkie Żale o godz. 16.00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Prałat Józef. Zaraz po zakończeniu nabożeństwa będzie msza św. wieczorna.

2. W środę – 21 lutego o godz. 17.00 – zapraszamy na drugą katechezę dla osób dorosłych z cyklu „W co wierzysz?” Będzie ona poświęcona Duchowi Świętemu w Starym Testamencie. Program: msza św. z kazaniem, następnie półgodzinna katecheza i możliwość zadawania pytań. Przypominamy, że zgodnie z hasłem obecnego roku duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, chcemy poznawać trzecią Osobę Trójcy Świętej i otwierać się na Jej działanie.

3. Spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek po wieczornej mszy św. Zapraszamy wszystkich chętnych.

4. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową, która będzie odprawiana: dla dzieci o godz. 15.30, dla młodzież i starszych o godz. 16.30.

5. II Niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes” – 25 lutego – jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Do skarbony przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc głodującym dzieciom w Afryce.

6. Ważne wydarzenia tegorocznego Wielkiego Postu:
a) rekolekcje wielkopostne w Szarem rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu (11.03) i będą trwały do środy (14.03). Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Damian Koryciński
b) w piątek 16 marca będzie możliwość wzięcia udziału w bardzo trudnej, wymagającej kondycji, Drodze Krzyżowej na wzór Ekstremalnej. Rozpoczęcie w kościele o godz. 21.00. Trasa: ul. Dworcowa, Aleja Dobrej Matki, Prusów, Hala Boracza, Sucha Góra, Koniów, Leski, Zabawa, zejście do Nieledwii i ul. Targową powrót do Milówki (ponad 25 km)
c) parafialne rekolekcje wielkopostne w Milówce rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (18.03) i będą trwały do środy (21.03). Nauki rekolekcyjne będzie głosił salezjanin ks. Przemysław Kawecki
d) w piątek 23 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii
e) odwiedziny chorych w domach przed Wielkim Tygodniem i Wielkanocą będą w sobotę – 24 marca - w godzinach przedpołudniowych
f) całodzienna spowiedź św. przed Świętami Wielkanocnymi w Wielki Wtorek 27 marca