święto chrztu PAŃSKIEGO - 13 STYCZNIa 2019

1. Dziękujemy Bogu za chrzest święty. Pamiętajmy w modlitwach o osobach, które przyczyniły się do tego, że otrzymaliśmy ten sakrament: o rodzicach, chrzestnych i kapłanie, który nas ochrzcił.
Zapraszamy dzisiaj po wieczornej mszy św. na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Regionalnego "Wierchy"
Od jutra po święcie Chrztu Pańskiego w liturgii rozpoczyna się okres zwykły i trwa w pierwszej części do wtorku przed Środą Popielcową

2. Od piątku – 18 stycznia – w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego są słowa: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,20). Pamiętajmy w swoich osobistych modlitwach o chrześcijanach z innych Kościołów, abyśmy jako uczniowie Chrystusa współpracowali i dążyli do jedności.

3. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remonty budynków parafialnych. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dotychczasowe życzliwe wsparcie podejmowanych inwestycji.

4. Plan ostatnich rejonów kolędy:
PONIEDZIAŁEK 14 I
1) ul. Kaflarska, od godz. 15.00 – ks. Kamil
2) ul. Jagiellońska od Snozy do ul. Leśnej, od godz. 14.00 – ks. Roman
3) ul. Kamienna i ul. Krótka, od godz. 15.00 – ks. Miłosz
4) ul. Kałuży i Wichrowa, od godz. 12.00 – ks. Proboszcz
WTOREK 15 I
1) ul. Piłsudskiego, od godz. 15.00 – ks. Kamil
2) ul. Słoneczna i ul. Łączna, od godz. 14.30 – ks. Roman
3) ul. Tysiąclecia, od godz. 15.00 – ks. Miłosz
4) ul. Leśna, od godz. 13.00 – ks. Proboszcz
ŚRODA 16 I
1) ul. Jana Kazimierza od ul. Jasnej do ul. Kałuży z ul. Na Kamieńcu i ul. Dębową, od godz. 13.00 – ks. Kamil
2) ul. Kolejowa i ul. Józefa Szczotki, od godz. 14.00 – ks. Miłosz
3) SZARE od Państwa Kubiców; LALIKI SZARE – Suche, od godz. 13.00 – ks. Proboszcz
SZARE od Państwa Zwardoń (nr 120) do rodziny Marii Wojciuch (koło dzwonu), od godz. 16.00 – ks. Proboszcz
CZWARTEK 17 I
SZARE z góry – od rodziny Marii Haręża do Państwa Płoskonka, od godz. 9.00 – ks. Proboszcz
SZARE - Od rodziny Elżbiety Zając do rodziny Małgorzaty Pytel (koło kaplicy), od godz. 9.00 – ks. Kamil
SZARE od rodziny Stanisława Zawada (nr 67) do rodziny Tomasza Zawada (pod szkołą), od godz. 9.00 – ks. Miłosz

Jeżeli komuś nie pasował termin kolędy i z różnych powodów nie mógł przyjąć księdza, a pragnie, aby jego dom został pobłogosławiony, prosimy, aby uzgodnił
z dowolnym księdzem czas odwiedzin duszpasterskich.

5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Marii Bednarz, Władysława Tetłaka i Tadeusza Kochutka, których polecamy Bożemu miłosierdziu.

ZAPROSZENIE

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce zapraszają w środę 16 stycznia o godz. 16.15 na charytatywny koncert kolęd w różnych językach świata, który odbędzie się na sali gimnastycznej w budynku szkoły przy ul. Dworcowej 17. Po koncercie odbędzie się zbiórka datków na rzecz Klaudii Kocoń, która jest absolwentką ZSOiT w Milówce, mieszka w Złatnej. Ma 21 lat, a od ponad 11 lat cierpi na rzadką chorobę  - zapalenie mięśni ziarniniakowe (z zanikami w rękach), w wyniku czego jej mięśnie są bardzo osłabione i nie wszystkie czynności może wykonywać sama. Pojawiły się także problemy z przełykaniem. Jest szansa na leczenie Klaudii za granicą, jednak na to potrzebne są spore środki finansowe.
Równocześnie trwa zbiórka plastikowych nakrętek i makulatury, z których środki również zostaną przeznaczone na leczenie Klaudii.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Msze Święte w tradycji grekokatolickiej

Bardzo prosimy o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych i na tablicy ogłoszeń informacji o Mszach Świętych w tradycji grekokatolickiej dla przebywających na terenie naszej diecezji grekokatolików:
Uprzejmie zapraszamy i informujemy, że w każdą niedzielę (od 18 listopada) o godz 16:00 będą sprawowane msze święte (liturgie) w tradycji greckokatolickiej, w dolnej kaplicy kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ul. Straconki 12 w Bielsku-Białej Leszczynach.

ks. Piotr Pawliszcze

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.