uroczystość wniebowstąpienia pańskiego - 24 majA 2020

1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych. Zapraszamy na majówki do kościoła codziennie o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy modlą się do Matki Bożej w swoich domach i przy kapliczkach. Zachęcamy również do udziału we mszach św. w tygodniu rano i wieczorem. Dziękujmy Bogu za otrzymywane łaski i Jego błogosławieństwo.

2. We wtorek – 26 maja – przypada Dzień Matki. Na mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za wszystkie Mamy w dniu ich święta.

3. W sobotę – 30 maja – po mszy św. wieczornej do północy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne z prośbą o dary Ducha Świętego. W tym czasie będzie można skorzystać ze spowiedzi św. Również w kaplicy w Szarem będzie adoracja Najświętszego Sakramentu; modlitwa o dary Ducha Świętego rozpocznie się po mszy św. o godz. 17.00 i będzie trwała do północy.

4. W przyszłą niedzielę – 31 maja – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.30 (dodatkowa), 17.00 (dodatkowa) i 18.00 zapraszamy szczególnie Parafian z Małego Ciśca, Milówki Dolnej, Osiedla Grunwaldzkiego. Jeszcze podtrzymujemy podział parafii tylko na dwie części. Do kaplicy w Szarem na msze św. o godz. 8.30 i 10.00 zapraszamy wszystkich (msze św. będą sprawowane na zewnątrz kaplicy).
O godz. 16.00 schola zaprasza na akatyst ku czci Ducha Świętego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w czasie tego pięknego nabożeństwa.

5. Trwają generalne remonty: wnętrza kaplicy św. Marii Magdaleny na cmentarzu, parteru na plebanii i nowej kancelarii w Domu Katolickim. Z serca dziękujemy za wielką życzliwość wszystkim Parafianom, którzy składają ofiary w kościele, przekazują w kopertach na remonty i wpłacają na konto.

6. W ubiegłą niedzielę na pomoc pogorzelcom z ul. Jagiellońskiej zebrano 12165 zł. Kwota ta w całości zostanie przekazana na zakup materiałów budowlanych na odbudowę zniszczonego domu. „Bóg zapłać” ofiarodawcom za dobre i hojne serce!

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Maślanki, którego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

KOMUNIKAT W SPRAWIE UCZESTNICTWA WE MSZACH ŚWIĘTYCH W NIEDZIELE W NASZEJ PARAFII

1. Z powodu epidemii do odwołania obowiązuje dyspensa naszego ks. Biskupa Romana Pindla od udziału w niedzielnej mszy św., dlatego wszyscy Parafianie, którzy nie uczestniczą we mszy świętej w kościele nie popełniają żadnego grzechu.

2. W każdą niedzielę na YouTube transmitujemy z naszego kościoła msze św. o godz. 10.00 na kanale Parafia Milówka. Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności i modlitwy razem z nami.

3. Prosimy osoby w wieku emerytalnym, chore, ale również dzieci, aby w tym czasie epidemii, nie wybierały się do kościoła, ale pozostawały w swoich domach, nie narażały swojego życia i zdrowia. Osoby w podeszłym wieku należą do grupy największego ryzyka. Gdyby osoby starsze, samotne potrzebowały jakiejkolwiek pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny. W razie niebezpieczeństwa śmierci jest możliwość telefonicznego zgłoszenia, aby ksiądz udzielił w domu sakramentu namaszczenia chorych i Komunii św. Telefon kontaktowy: 660-149-891

4. Pragniemy zrobić wszystko, aby nie narażać nikogo z naszych Parafian na zakażenie koronawirusem w kościele. Musimy być wzajemnie za siebie odpowiedzialni (osoby na kwarantannie, osoby, które miały kontakt z zarażonymi, osoby, które czują się źle, które niepokoją się o swoje zdrowie – prosimy, aby bezwzględnie nie wychodziły ze swojego domu). Musimy przestrzegać wszystkich obostrzeń i zakazów wprowadzonych przez władze państwowe i zaleceń naszego ks. Biskupa.

5. Wszyscy wierni, uczestniczący we mszy św. mają obowiązek zakrycia ust i nosa maską, którą zdejmujemy wyłącznie podczas przyjęcia Komunii św.

6. Msze św. w niedziele w Milówce będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.30 (dodatkowa) i po południu o godz. 17.00 (dodatkowa) i 18.00.

7. Nie wolno robić dużych skupisk ludzi, dlatego uwzględniając pkt 1 i pkt 2, w trosce o równy dostęp do niedzielnej Eucharystii zdecydowaliśmy się wprowadzić następujący podział, aby w poszczególne niedziele mogli brać udział we mszach świętych w kościele Parafianie, którzy mają zamówioną msze św. i Parafianie mieszkający w danym rejonie:

- Niedziela 24.05.2020 – Milówka Centrum, Milówka Górna, Sucha Góra, Prusów

- Niedziela 31.05.2020 - Milówka Dolna, Mały Cisiec, Osiedle Grunwaldzkie

Wiemy, że wiele osób chciałoby uczestniczyć w każdą niedzielę we mszy św., ale obecnie jest to niemożliwe, dlatego wprowadzamy powyższy podział, licząc na odpowiedzialność i solidarność.

8. W kościele na stoliku pod chórem będzie wyłożonych 60 kolorowych kart (tyle osób może uczestniczyć we mszy św. w kościele). Wchodząc do kościoła należy zabrać kartę i zająć miejsce, zachowując odległość od innych osób. Nie wolno siadać zbyt blisko siebie.
Jeżeli już nie będzie pod chórem kart do wzięcia, to znaczy, że w kościele nie ma już możliwości uczestniczyć we mszy św. i należy pozostać na zewnątrz kościoła przed głównym wejściem i od strony GOK-u (teren ten będzie nagłośniony), zachowując odstępy pomiędzy osobami.
Wychodząc z kościoła należy pozostawić kartę tam skąd została zabrana. Będą one dezynfekowane, a na kolejne msze św. wykładane nowe karty innego koloru.

9. W tygodniu codziennie przed mszą św. rano i wieczorem jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św., z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa.

10. Komunia św. w niedziele będzie udzielana w czasie każdej mszy św. również na zewnątrz kościoła, przed głównym wejściem. Zgodnie z zaleceniem ks. biskupa zachęcamy, aby przyjmować Komunię św. na rękę. Najważniejsza jest wiara, czyste serce (oczyszczone z grzechów ciężkich przez spowiedź sakramentalną lub z racji epidemii przez akt żalu doskonałego) i godzinny post eucharystyczny.

11. Osoby, które chcą częściej uczestniczyć we mszy św. zapraszamy na msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

12. Msze św. w niedziele w Kaplicy św. Józefa w Szarem będą sprawowane o godz. 8.30 i 10.00 na schodach wejściowych do kaplicy. W środku kaplicy będzie mogło być tylko 9 osób, a pozostali wierni niech zgromadzą się na parkingu przed Kaplicą, zachowując przepisane odstępy między osobami. Teren będzie nagłośniony.
Jeżeli ktoś potrzebuje niech zabierze sobie krzesełko do siedzenia.

13. Powyższe propozycje będą poddawane korektom, w zależności od tego jak to będzie funkcjonowało i jakie będą nowe wytyczne władz państwowych i naszego ks. Biskupa. Prosimy również o zgłaszanie swoich sugestii.

14. Ufamy, że z Bożą pomocą dobrze wykorzystamy doświadczenie epidemii i będzie to dla każdego czas przemyśleń, aby potem na nowo układać zdrowe i głęboki relacje z Bogiem i bliźnimi. Jako duszpasterze jesteśmy do dyspozycji osób potrzebujących i codziennie modlimy się za wszystkich Parafian i prosimy również o modlitwę w naszej intencji.

 

ZARZĄDZENIE NASZEGO KSIĘDZA BISKUPA ROMANA PINDLA - 20 kwietnia 2020

 

Dnia 17 kwietnia Papież Franciszek przypomniał, że Kościół to przede wszystkim wspólnota wierzących, gromadząca się w realnym miejscu. Czymś wyjątkowym była liturgia w Wielkim Tygodniu, w której uczestniczyliśmy wirtualnie, a Komunię Świętą przyjmowaliśmy duchowo.
My w Polsce i w naszej diecezji możemy powiedzieć, że dzięki zmianie przepisów państwowych, stopniowo poszerzamy nasze realne duszpasterstwo. Dodajmy: w miarę lokalnych możliwości, zapewne stopniowo, zachowując wszystkie rygory bezpieczeństwa, które obowiązują w okresie pandemii.
Nie zaniedbujemy naszego duszpasterzowania przez wszystkie możliwe media, zwłaszcza, że w dalszym ciągu możemy spotykać się z niektórymi grupami tylko przez Internet.
Dziękuję za wielką gorliwość w tym trudnym dla nas czasie i za szukanie nowych możliwości dotarcia do Kościoła, który gromadził się w domu. Zachęcam dziś do szukania sposobów na ożywienie naszego duszpasterstwa, na ile to będzie dziś i w następnych dniach możliwe.

Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

Pogrzeb nadal odprawiamy w uproszczonej wersji, czyli najpierw stacja na cmentarzu i pochówek, a później Msza Święta żałobna w kościele. Należy pamiętać, że na cmentarzu może być zgromadzonych maksymalnie 50 osób (oprócz celebransów i pracowników cmentarza oraz zakładu pogrzebowego).

Od 16 kwietnia br., wszyscy obecni w kościele muszą mieć maseczki zakrywające usta i nos. Zwolniony z tego obowiązku jest kapłan sprawujący liturgię oraz organista, o ile jest oddzielony od wiernych. Zalecamy, aby na czas Komunii Świętej celebrans zakładał maseczkę. Podczas wszystkich innych czynności liturgicznych i administracyjnych (spowiedź, rozdawanie Komunii Świętej, kancelaria parafialna) każdy ksiądz jest zobowiązany do noszenia maseczki.

Zalecamy, aby sakrament pokuty i pojednania sprawować na prośbę wiernych, na otwartej przestrzeni wokół kościoła lub w pomieszczeniu, gdzie można zachować bezpieczną odległość. W przypadku spowiedzi w konfesjonale trzeba pamiętać o wymianie folii i częstej dezynfekcji.

Przypominamy, że termin pierwszej Komunii Świętej w naszej diecezji ustala ksiądz proboszcz z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Należy uwzględnić czas na bezpośrednie przygotowanie, po powrocie dzieci do szkół oraz obowiązujące ograniczenia. Najprawdopodobniej będzie to możliwe dopiero po wakacjach. Bardzo prosimy księży Proboszczów/Administratorów o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym Rodzicom.

Wszystkie terminy udzielania sakramentu bierzmowania zostają przełożone do czasu powrotu do szkół. Prawdopodobnie dopiero po wakacjach. Bardzo prosimy księży Proboszczów/Administratorów o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym Rodzicom.

Nadal nie należy organizować spotkań formacyjnych.

Okres epidemii się przedłuża, obowiązują ograniczenia dotyczące spotykania się, dlatego szukamy nowych form duszpasterskich, możliwych do realizacji w obecnych warunkach. Już są organizowane spotkania modlitewne i formacyjne małych wspólnot z użyciem mediów społecznościowych, transmisji online, wideokonferencji. Zachęcamy księży do twórczego szukania takich i innych możliwości w swoim parafiach.

† Roman Pindel
Biskup Bielsko-Żywiecki


INFORMACJA dla PACJENTÓW PRZYCHODNI „MEDYK” w MILÓWCE

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego wydanymi w związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa SARS-CoV-2 Zarząd Zakładu Opieki Zdrowotnej MEDYK sp. z o.o. informuje, że od czwartku 12 marca do odwołania REJESTRACJA do Lekarza podstawowej opieki zdrowotnej odbywać będzie się tylko telefonicznie. Numery telefonów: Rejestracja: 33 863 71 61, 33 863 76 89 Teleporada: Lekarz: 603 929 601 Pielęgniarka: 607 968 603

W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego lub uzyskania recepty pacjenci zgłaszają taką potrzebę telefonicznie.

Pacjent z objawami infekcji lub podejrzany o zakażenie koronawirusem powinien TELEFONICZNIE przełożyć poradę w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej (umówione wizyty u specjalistów, np. kardiologa, ortopedy itp.) na inny termin.

Pacjenci, którzy w ciągu ostatnich 14 dni byli w miejscu, gdzie występuje koronawirus i mają gorączkę, kaszel, duszności oraz problemy z oddychaniem, informują telefonicznie Inspekcję Sanitarną lub oddział zakaźny w Cieszynie o swoim stanie zdrowia i dostosowuje się do poleceń wydawanych przez te służby. Numery telefonów dostępne są na stronie facebookowej Zakładu Opieki Zdrowotnej "Medyk" sp. z o.o. Żywiec.

  

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE 18 - 27 WRZEŚNIA 2020


Chorwacja: Maria Bistrica –Trogir – Dubrovnik

Bośnia i Hercegowina: Medjugorie –Tihaljina - Mostar

1 dzień 18.09.2020
- wyjazd z Milówki o godz. 5.30, z Rajczy o 6.00 (msza św.) i przejazd całodzienny przez Słowację, Węgry, Chorwację. Przyjazd do Maria Bistrica, największego i najważniejszego sanktuarium Maryjnego w Chorwacji, Matki Bożej Śnieżnej. To miejsce pielgrzymek Chorwatów już od czterech wieków, czas wolny. Przejazd ok. 20  km do hotelu, obiadokolacja, nocleg w hotelu *** Zagi.

2 dzień 19.09.2020
- śniadanie, przejazd do Trogiru - stare miasto z twierdzą warowną Kameralnego, nadmorskim bulwarem i Katedrą św. Wawrzyńca położone jest na wyspie, oddzielonej z każdej strony morzem i połączonej z lądem za pomocą kamiennego mostu. zwiedzanie z przewodnikiem ok. 1,5 h. Msza św., czas wolny. Przyjazd do Neum, zakwaterowanie w Grand Hotelu Neum**** nad morzem, obiadokolacja, nocleg x 3.

3 dzień 20.09.2020
- msza św., śniadanie, odpoczynek nad morzem, rejs gondolami po rzece Neretwie i Jeziorze Kutii.
W gospodarstwie agroturystycznym impreza z muzykiem; potrawy regionalne, smażona ryba, smażona jagnięcina, wino i inne „smakołyki” (koszt 25 euro). Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 21.09.2020
– śniadanie, wycieczka do Dubrownika, zwanego Perłą Adriatyku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem ok. 2 h; Brama Pile, Wilka Studnia Onofria,  główna ulica Stradun, Pałac Rektorów, Pałac Sponza, Katedra Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, msza św. i czas wolny (w czasie wolnym kto będzie chciał ma możliwość przejścia murami miejskimi ok. 1 h, bilet wstępu ok. 210 Kn). Powrót do hotelu, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja.

5 dzień 22.09.2020
– śniadanie, przejazd do Mostaru, zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem ok. 1 h; Spacer ul. Kujundżiluk, muzułmańska część miasta, most kamienny, czas wolny. Przyjazd do Medjugorie, miejsca objawień Matki Bożej, zakwaterowanie w hotelu Marconi (4 noclegi), czas wolny, obiadokolacja, msza św. Hotel **** Marconi położony 350 m od kościoła św. Jakuba.

6 dzień 23.09.2020
 - śniadanie, wejście na Górę objawień Podbrdo i wspólny różaniec. Przejazd do Tihaljiny, która słynie z przepięknej figury Matki Bożej, msza św., Powrót do Medjugorie, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień 24.09.2020
 – śniadanie, wyjście na Drogę Krzyżową na Górę Kriżevac, czas wolny, przejazd do wspólnoty Cenacolo. Powrót do hotelu, obiadokolacja, msza św.  nocleg.

8 dzień 25.09.2020
- śniadanie, czas wolny na indywidualną modlitwę w Medjugorie, obiadokolacja, msza św., nocleg.

9 dzień 26.09.2020
 - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, postój na Makarskiej Riwierze w miejscowości Vepric w chorwackim Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, msza św. Przejazd do Narodowego Parku Krka; zwiedzanie urokliwych wodospadów, kaskad oraz możliwość kąpieli w rzece Krka, czas zwiedzania ok. 2,5 godz. (bilet 150 Kn). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w hotelu Vincentinum w Zagrzebiu. (pok. 2, 3, 4 os.)

10 dzień 27.09.2020
–  msza św., śniadanie, dalszy przejazd przez Chorwację, Węgry, Słowację, przyjazd do Rajczy i Milówki w godzinach wieczornych

Nie ma przejazdów nocnych w autokarze!!!
                               
Cena: 1 850 zł + 10 zł na T.F.G + 25 euro za rejs gondolami i 150 kun chorwackich za zwiedzanie Narodowego Parku Krka

Przy zapisie wpłata 500 zł

Uwaga!
W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. Składka nie jest przychodem biura.

W cenie wyjazdu:
- przejazd autokarem + opłaty i parkingi
- 9 noclegów pok. 2, 3 os. (gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne 480 zł)
- 9 śniadań – bufet
- 9 obiadokolacji (6 serwowanych, 3 bufet)
- opłata klimatyczna za 9 dni
- przewodnik po Mostarze 1 h, przewodnik po Trogirze 1,5 h., przewodnik po Dubrowniku 2 h + zestaw słuchawkowy dla każdego uczestnika -System Tour Guide
- ubezpieczenie KL + NNW (ubezpieczenie obejmuje tylko nagle zachorowanie, nie obejmuje chorób przewlekłych). Przypadki chorób przewlekłych radzimy ubezpieczyć dodatkowo.

Uwaga! Porady medyczne klient pokrywa we własnym zakresie, pobiera za nie fakturę i po powrocie do kraju ubiega się o zwrot pieniędzy od ubezpieczyciela.

Cena może ulec zmianie w sytuacji drastycznych zmian cen paliwa oraz kursu euro


www.biurobakcyl.pl                                                                                                                          
43–309 Bielsko Biała, ul. Bystrzańska 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 033/ 4883117, tel./fax. 033 / 8186846, tel. kom. 604 22 33 64   Bank Pekao S.A. I O. w Bielsku Białej 70 1240 1170 1111 0010 0915 2987

 

 

SPRAWY CMENTARZA PARAFIALNEGO W MILÓWCE

Trwa inwentaryzacja (porządkowanie) grobów i dokumentacji cmentarnej. Zainteresowanie jest duże i bardzo dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie nawiązują kontakt i pragną pomóc w uporządkowaniu ewidencji grobów, aby było wiadomo kto jest pochowany w danym grobie i kto jest jego opiekunem, odpowiedzialnym za utrzymanie porządku. Jest wiele stwierdzeń typu: „Dobrze, że bierzecie się za zaniedbane i nieuporządkowane groby, aby nasz cmentarz wreszcie wyglądał godnie”. Dziękujemy za docenienie remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny (wiele osób wspiera ofiarami prowadzone prace) i za każde dobre słowo, bo temat jest trudny i niekiedy ciężko komuś zwrócić uwagę, że nie dba o groby swoich dziadków, a nawet niestety rodziców. Staramy się to robić delikatnie, bez pretensji, zachowując dyskrecje, bo różne są sytuacje rodzinne.
Przypominamy, że pojawiły się - szczególnie w najstarszej części cmentarza – w sektorze „F” - kartki informacyjne. Są cztery rodzaje kartek:
a) informacja: „Grób przeznaczony do likwidacji” – zamieszczona została głównie na grobach zaniedbanych, które nie mają tabliczki informującej kto jest pochowany w grobie ani w bazie parafialnej nie jest zaznaczone kto jest opiekunem danego miejsca. Sama informacja nie oznacza, że grób od razu będzie likwidowany. Jeżeli ktoś z bliskich chce zachować miejsce zachęcamy, by zgłosić się do kancelarii parafialnej i podać dane osób spoczywających i osoby żyjącej, która podejmie się opieki nad danym grobem. Osoby zainteresowane maja czas jednego roku od zamieszczenia kartek - na podjęcie decyzji. Jeśli do tego czasu nikt z rodziny się nie zgłosi, dopiero wówczas groby będą likwidowane.
b) „Wolne miejsce, możliwość wykupu”. Ta informacja oznacza, że dane miejsce nie jest objęte rezerwacją i można je wykupić. Zachęcamy do rozejrzenia się w okolicach grobów swoich najbliższych i wykupienia wolnych miejsc na starej części cmentarza.
c) „Konieczne jest potwierdzenie rezerwacji”. Bardzo często zdarza się, że miejsca zarezerwowane, a nie wiadomo kto zarezerwował. Potwierdzenie rezerwacji domaga się uzupełnienia danych osoby rezerwującej oraz dopełnienia formalności.
d) najwięcej kartek zamieszczonych w sektorze „F” zawiera informację: „Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną”. Celem kontaktu jest przede wszystkim ustalenie żyjącego opiekuna danego grobu. Większość miejsc nie ma podanej osoby z najbliższej rodziny, która mogłaby wziąć odpowiedzialność za dane miejsce. Obowiązkiem rodziny jest zadbanie o groby najbliższych i wyznaczenie opiekuna grobu, który zatroszczy się o wszelkie formalności związane z danym miejscem.

W planach jest dokonanie przeglądu wszystkich grobów na całym cmentarzu. Nie trzeba czekać z kontaktem, aż pojawi się kartka. Planujemy kontynuacje remontu kaplicy Św. Marii Magdaleny i rewitalizację cmentarza.
Sprawy związane z cmentarzem można załatwiać w kancelarii parafialnej w dniach i godzinach jej urzędowania, czyli we wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 7.30 do 11.00. Dziękujemy za życzliwą współpracę i kontakt.

 

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

 * We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.