II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 marca 2019

1. Zapraszamy w czasie Wielkiego Postu w niedziele na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 11.30, a także na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Po nabożeństwie jest możliwość uczczenia relikwii Krzyża Świętego, które zostały umieszczone w nowym pozłacanym relikwiarzu, zakupionym z ofiar składanych za świece ze świecznika wotywnego.

2. We wtorek – 19 marca – obchodzimy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na msze św., które będą odprawione o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 17.00. W kaplicy w Szarem uroczystość odpustowa – msza św. o godz. 17.00. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Prałat, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki św. Józefa.

3. W piątek – 22 marca – zapraszamy na Drogę Krzyżową:
- o godz. 15.30 dla dzieci
- o godz. 16.30 dla młodzieży i starszych

4. W przyszłą niedzielę do skarbony przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc głodującym dzieciom w Afryce. Potraktujmy to jako jałmużnę postną. Aktualnie każdego miesiąca wspieramy materialnie jedną rodzinę w Syrii.

5. Do piątku 22 marca trwa zbiórka makulatury na pomoc misjonarzom franciszkańskim w Peru. Przy plebanii na ogrodzie jest ustawiony kontener, do którego można składać makulaturę (nic innego!). Zachęcamy do zrobienia wiosennych porządków z gazetami, broszurami, ulotkami, bezwartościowymi książkami i wszelkimi papierami.

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Tomasza Jeleśniańskiego i Emilii Gwizdoń, których polecamy Bożemu miłosierdziu.


WAŻNE WYDARZENIA TEGOROCZNEGO WIELKIEGO POSTU

* W piątek 29 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii

* Rekolekcje wielkopostne w Szarem rozpoczną się w czwartek – 4 kwietnia i będą trwały do V Niedzieli Wielkiego Postu (7 kwietnia). Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Jerzy Kajzar - wikariusz z Kamesznicy

* W piątek - 5 kwietnia - będzie możliwość wzięcia udziału w bardzo trudnej, wymagającej kondycji, III Drodze Krzyżowej na wzór Ekstremalnej – po górach wokół Milówki. Rozpoczęcie w kościele o godz. 21.00. Trasa: ul. Dworcowa, Aleja Dobrej Matki, Prusów, Hala Boracza, Sucha Góra, Koniów, Leski, Zabawa, zejście do Nieledwii i ul. Targową powrót do Milówki (ok. 25 km). Warunkiem jest zachowanie ciszy.

* Parafialne rekolekcje wielkopostne w Milówce rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia i będą trwały do środy (10 kwietnia). Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Kamil Kuchejda - wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej

* Ekstremalna Droga Krzyżowa – piątek 12 kwietnia – z Milówki, przez Kamesznicę, na Pochodzitą, Laliki przez Tarliczne na Kotelnicę i zejście przez Nieledwię do Milówki. W tym dniu w całej Polsce w różnych miejscach będą Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Na tej drodze nie idziemy w grupie (mogą być tylko małe grupki), nie ma opieki GOPR-u, każdy idzie swoim tempem i zdany jest tylko na siebie samego. Informacje na stronie www.edk.org.pl. Tam również będą wkrótce zapisy chętnych na naszą trasę.

* Odwiedziny chorych w domach przed Wielkim Tygodniem i Wielkanocą będą w sobotę – 13 kwietnia - w godzinach przedpołudniowych

* Całodzienna spowiedź święta przed Świętami Wielkanocnymi w Wielki Wtorek 16 kwietnia


PIELGRZYMKI PARAFIALNE

* Organizujemy wyjazd autobusem na Święto Bożego Miłosierdzia – w niedzielę 28 kwietnia - do Krakowa Łagiewnik. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w zakrystii.

* W dniach od 1 do 7 czerwca br. organizujemy pielgrzymkę – wycieczkę do Rumunii. W programie zwiedzanie najpiękniejszych miejsc i zabytków tego kraju. Szczegółowy plan można sobie zabrać w zakrystii.

* Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 21 – 28 czerwca br. (w 38 rocznicę Objawień Maryjnych). W zakrystii można zabrać bogaty i ciekawy program. Informacje i zgłoszenia u pani Hani Białożyt tel. 666-847-540.

* W dniach od 20 do 27 września br. organizujemy razem z parafią w Rajczy pielgrzymkę do Medjugorie. Nie ma już wolnych miejsc, ale przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową (gdyby ktoś zrezygnował lub w Rajczy było mniej chętnych). Osoby zainteresowane mogą sobie zabrać program pielgrzymki w zakrystii. Informacji udziela ks. proboszcz.

INNE OGŁOSZENIA

* Rozpoczęły się zapisy dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną już od 3 roku życia na nowy rok szkolny 2019/2020 do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Promyk” w Milówce. Ośrodek znajduje się w Domu Parafialnym przy ul. Jana Kazimierza 128. Telefon: 33 8637744. Strona internetowa: www.milowkapromyk.pl

* Dyrektor Przedszkola w Milówce informuje, że od 1 do 22 marca trwają zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/2020. Zainteresowani rodzice proszeni są o wypełnienie i złożenie wniosków wraz z dokumentami w przedszkolu w określonym terminie. Wnioski z załącznikami są do pobrania w kancelarii lub na stronie internetowej Przedszkola: www.przedszkolemilowka.szkolnastrona.pl

* Caritas Diecezjalna prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Szczegóły dotyczące dostępności i warunków wypożyczenia sprzętu można uzyskać telefonicznie: 734 176 648 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 9:00-13:00 oraz w środy w godzinach: 9:00-15:00).

* Do 31 marca br. trwają zapisy na VII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, która odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 3 maja br. Wszelkie informacje, miejsce i sposób zgłoszenia można znaleźć na stronie pielgrzymki: www.faustyna.bielsko.pl

* W Urzędzie Gminy do 29 marca można składać wnioski o dofinansowanie do unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest.


APEL

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Dzieci te potrzebują przede wszystkim miłości, zrozumienia i wsparcia ze strony dorosłych.
Osoby chętne do tworzenia rodzin zastępczych – w celu uzyskania dokładnych informacji – proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu przy ul. Ks. Stanisława Słonki 24, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 (tel. 338619419, 338619336)

 

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

* Msze Święte w tradycji grekokatolickiej

Bardzo prosimy o zamieszczenie w ogłoszeniach parafialnych i na tablicy ogłoszeń informacji o Mszach Świętych w tradycji grekokatolickiej dla przebywających na terenie naszej diecezji grekokatolików:
Uprzejmie zapraszamy i informujemy, że w każdą niedzielę o godz 16:00 będą sprawowane msze święte (liturgie) w tradycji greckokatolickiej, w dolnej kaplicy kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ul. Straconki 12 w Bielsku-Białej Leszczynach.

ks. Piotr Pawliszcze

 

* We wtorki w Sanktuarium św. abpa Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odprawiane są nabożeństwa błagalno-dziękczynne. W programie:
16.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
17.30 - modlitwa różańcowa
18.00 - Msza św. w czasie której odczytywane są liczne intencje błagalne nadsyłane z całej Polski, jak również podziękowania za otrzymane łaski.
Po Mszy św. litania i indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Józefa Bilczewskiego. Dodatkowo w każdy I wtorek miesiąca wygłaszana jest katecheza na temat nauczania i życia św. Józefa Bilczewskiego. W tym roku kazania głosi ks. dr Marek Studenski. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dotkniętych krzyżem choroby, cierpienia i przeżywających trudne chwile w swoim życiu.

* Informujemy, że w Międzyrzeczu Górnym (gmina Jasienica k. Bielska-Białej) powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet im. Św. Matki Teresy z Kalkuty. Misją Ośrodka jest ratowanie życia kobiet uzależnionych i współuzależnionych oraz kobiet cierpiących na zaburzenia odżywiania. Ośrodek proponuje wielotorowy program leczenia łączący psychoterapię w ujęciu chrześcijańskim oraz program 12-stu kroków AA. Więcej informacji na stronie internetowej: http://terapiakobiet.pl
Prosimy o przekazywanie informacji osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu terapii uzależnienia”. Kontakt: numer telefonu: +48 735 469 430 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.