INFORMACJA dla PACJENTÓW PRZYCHODNI "MEDYK" W MILÓWCE


W związku z sytuacją sanitarno epidemiologiczna do odwołania:
- Rejestracja do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej odbywać się będzie tylko telefonicznie
- zamknięte są punkty pobrań Diaklin (nie ma możliwości wykonywania badań, ani odbioru wyników)
- nie będą wykonywane badania USG
- szczepienia są zawieszone
- nie będą się odbywać zabiegi oraz porady lekarskie w poradni rehabilitacyjnej w Węgierskiej Górce przy ul Kościuszki 8
- poradnia preluksacyjna jest nieczynna
- salon kosmetologii estetycznej jest nieczynny

Recepty oraz zwolnienia lekarskie można uzyskać tylko poprzez teleporadę.

Każdy pacjent chcący skorzystać z porady lekarskiej powinien zadzwonić do przychodni w celu ustalenia możliwości wizyty. Podczas rozmowy telefonicznej rejestracja przeprowadzi ankietę wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2.

Każdy Pacjent, również bez cech infekcji zgłaszający chęć wizyty u lekarza powinien najpierw uzyskać teleporadę. Tylko w sytuacji, gdy jest to niezbędne Pacjent może zostać umówiony do lekarza na konkretną godzinę. Lekarz udzielający teleporady na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego ma możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego.

Pacjent z objawami infekcji lub podejrzany o zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 powinien telefonicznie przełożyć poradę w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej (umówione wizyty u specjalistów, np. kardiologa, ortopedy itp.) na inny termin.

Pacjent bez objawów infekcji i podejrzenia o zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 powinien przybyć na umówioną wizytę w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej nieco wcześniej z powodu konieczności przeprowadzenia badania wstępnego i dezynfekcji.

Teleporad udzielamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Dysponujemy ograniczoną ilością linii telefonicznych, które nasz personel obsługuje na bieżąco. W związku z zaistniałą sytuacją zainteresowanie usługą jest większe, a zatem czas oczekiwania na połączenie może być dłuższy. Prosimy o cierpliwość.
Osoby mające objawy zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (gorączka, bóle mięśni, duszność), lub  podejrzewające, że mogą nim być zakażone prosimy o nie przychodzenie do przychodni, ani na SOR. Proszę zadzwonić do stacji sanitarno-epidemiologicznej i na oddział zakaźny (numery poniżej).
Apelujemy o przestrzeganie zasad kwarantanny. W trakcie nawet krótkiego wyjścia z domu (do sklepu, z psem na spacer, z dzieckiem na plac zabaw) istnieje duże ryzyko zakażenia innych!

W trosce o zdrowie swoje i innych prosimy o przestrzeganie kilku prostych zaleceń zmniejszających ryzyko zakażenia:
- unikanie dużych skupisk ludzi
- niepodawanie ręki na powitanie, można podać łokieć lub skinąć głową
- częste i dokładne mycie rąk mydłem (lub dezynfekcja płynem na bazie alkoholu min 60%)- koniecznie przed przygotowaniem posiłku i jedzeniem, oraz po dotknięciu wszelkich powierzchni na których mogą zbierać się patogeny (np. klamki, pieniądze)
- utrzymywanie odstępu od innych ludzi min 1 metr
- kichanie i kaszlenie w zgięcie łokcia, lub chusteczkę - nigdy w stronę innych ludzi lub towarów w sklepach
- w razie możliwości zostanie w domu

Numery telefonów:

Numery telefonów ZOZ Medyk sp. z o.o.:
Teleporada:
603 929 601
607 968 603
697 290 458

Milówka ul. Dworcowa 31:
Rejestracja:
33 863 71 61,
33 863 76 89

Węgierska Górka ul. Kościuszki 8:
Rejestracja:
33 864 15 15

Żywiec ul. Leśnianka 127:
Rejestracja:
33 471 18 50
33 471 18 51

Inne przydatne numery telefonów:
Stacja sanitarno-epidemiologiczna:
33 861 21 37,
33 866 67 72,
telefon alarmowy: 605 538 283
Oddział zakaźny w Cieszynie:
33 852 15 69

www.facebook.com/ZOZ-Medyk-100734598227943/